ajutor

Alergii

Postata de marybyanca cu 12 ani in urma.

am o fetita de un an si noua luni si face alergie mereu .mi sa spus ca de la mezeluri dar dup aun timp ia aparut iar si nu i-am dat mezeluri atunci se poate sa fie de la laptele de vaca?ce sirop pot saii dau impotriva alergiilor?este bun zyrtec?

Raspunsuri (4)

angelica81

acum 12 ani

Duce-ti copilul la alergolog pt. a depista alergenul,se trateaza cauza,nu efectul

iso

acum 12 ani

i-am facut analize la alergeni alimentari si rezultatul a fost ca face alergie la laptele de vaca si derivate(branza, smantana). nu i-am mai dat lapte de o luna dar mereu face bubite. ii dau liv 52, peritol, clorocalcin, vitamine dar degeaba. nici eu nu stiu ce sa fac. acum i-am luat un medicament natural. incerc, sa vedem. dam o adresa de e-mail sa mai vorbim. daca reusesc ceva te anunt

marybyanca

acum 12 ani

[email protected]

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Alergiile sunt de ordin psihic Prin corp micuta comunica cu dvs