aiergii la praf

Alergii

Postata de membru232776 cu 11 ani in urma.

Fetita mea de 5 ani face alergie la praf,mucegai.acarieni si par de animale am incercat mai multe tratamente dar nu am avut nici un rezultat puteti sa ma ajutati?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai indicat este sa evite, pe cat posbil, factorii alergeni....
Este recomandat sa gasiti un medic alergolog in vederea unei colaborari optime.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca homeopatia, dar trebuie gasit un medic homeopat bun. Am avut rezultate foarte bune in probleme de sanatate ale familiei prin homeopatie, inclusiv alergie.
Homeopatia rezolva multe probleme de sanatate dar este foarte important un medic homeopat bun.
Multa sanatate va doresc!