Afectiune Nazala, poate fi vorba de polipi ?

Alergii

Postata de banutu cu 11 ani in urma.

Bunza ziua, sunt baiat si am 21 de ani, in urma cu 2 ani a inceput sa mi se infunde nasul ca si cum mi s-ar infunda de la raceala de fiecare data cand incercam sa ma odihnesc, si in fiecare dimineata aveam mancarimi pe nari si stranutam de foarte multe ori, am asteptat o perioada indelungata de timp sperand sa imi treaca dupa aceea am vizitat un cabinet ORL, mi s-a prescris o reteta de medicamente de alergie AERIUS comprimate si picaturi nazale, nu mi s-a mai intamplat sa stranut dimineata dar nasul tot mi se infunda tot timpul cand ma intind si incerc sa ma odihnesc. ce ar trebui sa fac pentru problema aceasta ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este vorba de o rinita alergica; ar fi bine sa consultati un medic alergolog pentru cateva teste uzuale in vederea identificarii unui factor alergenic. Tratamentul ramane insa acelasi prescris de catre medicul ORL.