accnea

Alergii

Postata de miki_ena cu 13 ani in urma.

am cosuri pe frunte si pe barbie mai nou si pe pometii am incercat tot felul de tratamente dra nimic dispar apoi reapar dupa o perioada scurta de timp,lucrez in spital ma gandesc la un stafilococ oare sa fie aceasta o cauza a accneei?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Una dintre cauzele apariţiei coşurilor (acneei) este într-adevăr reprezentată şi de infecţia stafilococică (mai ales că lucraţi în mediul de spital), dar pentru a determina cauza trebuie consultat un medic dermatolog, care în urma recoltărilor de puroi din diferitele leziuni ale pielii (papule, pustule) şi a unor analize va putea pune un diagnostic exact. Aş recomanda persoanelor care suferă de acnee să ceară şi sfatul unei cosmeticiene.

gabriela

acum 13 ani

Eu-ti-as-recoanda-din-experienta-tratamentul-oral-cu-SOTRET-care-la-recomandat-un-dermatolog-fetitei-mele.a-dat-rezultate-foarte-bune.-bafta.

miki_ena

acum 13 ani

Multumesc mult pentru sfat dar am citit reactiile adverse pe care le da si stau in dubii.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Problema dumnavoastra o poate rezolva doar un medic dermatolog cu experienta. Nu incercati sa va tratati altfel. Din ce localitate sunteti ?
075dermato