Sange negru rosiatic

Alcoolism

Postata de remember5n cu 12 ani in urma.

Buna ziua, dupa ce am baut zdravan, am inceput sa vomit sange negru rosiatic. M-am culcat.. si cand m-am sculat numai aveam nimic.

Ok, asta s-a intampla acum aprox. un an, si n-am avut niciun fel de problema, dar citesc pe net ca daca vomiti sange negru e ceva extrem de rau. Faza e ca a trecut un an si eu tot n-am nicio problema, deci nu stiu ce sa cred. Chiar e asa de grav?

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

A varsa sange inseamna hemoragie digestiva superioara. Acest lucru inseamna ca pe undeva pe tubul digestiv superior se afla o leziune care sangereaza. Este indicat sa va investigati prin analize de laborator, endoscopie digestiva superioara, etc care sa determine cauza sangerarii. Consultati medicul gastroenterolog.

Ioana

acum 12 ani

Poate ai baut vin rosu si ai fost atat de beat, incat ai crezut ca e sange.