Partenerul face pe el când bea alcool ?

Alcoolism

Postata de Stefania cu 4 luni in urma.

Partenerul urinează foarte des și neconsumând alcool, in special dacă mai bea ceva alcool oricare ar fi cantitatea face pe el.
Câteodată conștientizează și se duce la baie .
Este un lucru foarte jenant in special pentru el, dar și pentru mine.
Nimănui nu ii face placere asta.

Doresc răspunsul unui doctor care ma poate sfătui de unde sa încep.
Nu toată lumea de ajuta fără a judeca sau a te lua in derâdere de aceea încă nu m-am dus nicăieri cu el, este o situație deloc plăcută.
La ce doctor pot merge cu el sau orice sfat o sa-l citesc.

( Fără comentarii irelevante )

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care partenerul tau urineaza frecvent si necontrolat cand consuma alcool, este important sa isi faca o evaluare medicala pentru a identifica cauza acestei probleme. Exista mai multe afectiuni care pot provoca incontinenta urinara, inclusiv alcoolismul, diabetul, infectiile urinare sau problemele de prostata (la barbati).

In plus, o vizita la medicul de familie sau la un specialist in boli interne ar putea ajuta la evaluarea generala a starii de sanatate si identificarea altor posibile conditii care pot contribui la aceasta problema.

Este important ca partenerul tau sa nu amane vizita la medic si sa discute deschis cu acesta despre simptomele si preocuparile sale. Un medic este pregatit sa ofere sfaturi medicale si optiuni de tratament pentru a imbunatati starea de sanatate.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alcoolul/alcoolul-de-la-obisnuinta-la-abuz-si-dependenta_1234

Stefania

acum 4 luni

Mulțumesc mult.