ParaSinus si alcool?

Alcoolism

Postata de DeeaDeeda cu 10 ani in urma.

Fiind racita am luat in dimineata asta o pastila de ParaSinus cred ca pe la ora 6 [nu-mi aduc aminte dar se poate sa fi luat una si pe la 2-3 ...dar sa zicem ca nu] si am baut alcool in jurul orei 6-7, vara sa vreau [am uitat ca am luat medicamente[....acum, pe la 9 am luat inca o pastila de ParaSinus... Imi puteti spune va rog care ar putea fi reactiile adverse si daca pot face ceva in privinta asta?

Raspunsuri (1)

Lucian

acum 10 ani

Vezi ca paracetamolul e hepatotoxic, nu prea merge cu alcoolul. Incearca sa eviti.