manastire

Alcoolism

Postata de ma4ius cu 10 ani in urma.

Buna tuturor! Eu sunt total singur pe lume (asa am fost dintotdeauna) si am balbaiala avansata (practic sunt mut). Consum alcool de 7 ani, dar in ultimele luni din ce in ce mai mult, enorm de mult. A inceput sa mi se afecteze drastic sanatatea, in special creierul (am inceput sa am spasmofilie, sau poate o fi chiar un inceput de epilepsie). Presimt ca nu mai traiesc mult, si ultima mea dorinta e sa mor la manastire. Cunoasteti vreo manastire care e dispusa sa ma primeasca ? Eu fiind mut, mi-e practic imposibil sa-mi gasesc singur. Mentionez ca sunt o persoana foarte cuminte si linistita, deci m-as acomoda foarte bine la viata de manastire, si nu as crea probleme nimanui. Mersi!

Raspunsuri (2)

Lia

acum 10 ani

Nimeni nu este singur, fiecare il avem pe D-zeu.
Tu spui ca nu poti sa vorbesti, dar este evident ca stii sa scrii, in vreme ce altii la felul cum vorbesc mai bine ar tacea, iar in scris dezvaluie limite chiar mai mari. Cu toate acestea oare cit le pasa, cit vad in aceasta un obstacol?
Cred ca stii ca si bisericile, manastirile, preotii sunt in pas cu internetul si au adrese de email.
Sa bei din oricare motiv, asa cum spui tu ca bei, este o greseala monumentala, care chiar iti poate fi fatala.
Gaseste un alt mod de a evada din propria conditia ( a se citi angoasa ).
Un om intelligent stie sa faca din aceasta un succes.

Lia

acum 10 ani

ma4rius este vreo legatura intre tine si acest esos :

sfatulmedicului.ro/profil/esos_187015 ?