Inrosesc foarte repede

Alcoolism

Postata de alin86_2010 cu 14 ani in urma.

buna.problema mea e de cand ma stiu ca beau alcool.imi ajunge un pahar de bere si ma inrosesc ca racu.ajunge sa gust doar un pic de alcol si arat mai rau ca unu care bea 3 sticle de vin.. sunt situatii (sarbatori,aniversari..)in care chiar nu am cum sa evit alcolul dar de multe ori ajung intr-o situatie penibila din cauza asta. este ceva alergie?pot controla cat de cat situatia?nu sunt un bautor de alcol dar totusi as dorii sa remediez problema cu inrosirea foarte rapida.. va rog sa ma ajutati daca se poate.va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Ai cumva probleme cu tensiunea, inima?
Incearca sa-ti iei inainte si intimpul consumului de alcool si vezi diferenta.

ceapan

acum 12 ani

Am si eu aceiasi proiblema ne poata zice cineva ce trebuie sa facem va rog frumos

Lucian

acum 10 ani

Inrositul ca racul e cel mai probabil de la tensiune. Nu e de joaca, un puseu de tensiune poate duce la accident vascular cerebral sau alte probleme grave. Din pacate solutia nu e decat una.