durere in partea dreapta sub coasta

Alcoolism

Postata de marian1992 cu 12 ani in urma.

buna seara, am si io o problema, de la un timp atunci cand alerg mult sau fac multa treaba ma ia o durere ingrozitoare in partea dreapta sub coasta, am observat ca si atunci cand beau bere tot aceiasi problema am, ce ar putea fi? va multumerc . nu am stiut in ce categorie sa o pun.

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar ca aceasta durere sa fie obiectivata printr-o examinare clinica de catre medicul curant. durerile pot proveni de la nivel hepato-biliar, grilajului costal (o costocondrita);

marian1992

acum 12 ani

multumesc frumos pentru sfat.

marian1992

acum 12 ani

aseara am avut aceiasi problema dupa ce am alergat putin la un fodbal dar acea durere era mai profunda, insuportabila(e ca si cum cineva ar apasa pe rana) si se lasa durerea si in testiculul drep si aveam si o senzatie de voma.

viorel 78

acum 11 ani

am si eu o durere de vreo 3 zile in partea dreapta jos chiar sub coasta,ma deranjaza si madoare can tusesc sau stranut doar atat multumesc

vasile

acum 11 ani

si pe mine ma doare tot asa. deci daca afli ceva, te rog sa ma anunti. Multumesc si sper sa nu fie ceva grav

bubulina

acum 11 ani

nu tot timpul mi se intampla o data 2 ori pe saptamana sa am carcel in partea dreapta sub coasta stau nu ma misc pana numi trece si ma lasa fara aer apoi imi revin si tot asa

Marius

acum 10 ani

Va salut am si eu o proble de dimineata m-am trezit cu o durere sub coaste in partea dreapta sim durerea pana aproape de operatia de ampeticita care tin sa mentionez ca am facuto de cativa ani buni va ror ajutatima