din cauza ca s''a lasat brusc de alcool?

Alcoolism

Postata de Iftimie Mihaela cu 13 ani in urma.

Si tatal mau s''''a lasat brusc de allcool,dupa ce a baut vre''''o 40 de ani incontinuu zi de zi. "jumatatea lui" cum ii si spunea. tuica 0.5 ml in zi normala ca o mai depasea sau mai bea si vin dupa asta. acum s''''a lasat sa i''''a antibiotice are cangrena la picior ,si diabet, si cum s''''a lasat el asa. a facut si semipareza nu isi mai poate misca mana dreapta deloc.. si e foarte molesit..
ma intreb oare din cauza ca s''''a lasat brusc de alcool??

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Nu cred. Cel mai probabil sanatatea lui era si asa distrusa doar ca poate din cauza alcoolului nu simtea aceste manifestari pe care acum le simte din plin. Sper ca este sub tratament medical in acest moment sau chiar internat in spital.

Sanatate!

Iftimie Mihaela

acum 13 ani

luni l''am externat din spital da acum i''a o gramada de pastile. sincer e mai grav decat inainte :( ,trebuie sa mergem sa ii faca analize la sange ca s''ar putea sa fie o boala de sange

urmarile alcoolului

acum 13 ani

Orice om care se lasa de bautura, functie de durata consumului, se reface ca si gradina dupa o grindina.

Iftimie Mihaela

acum 13 ani

Orice om care se lasa de bautura, functie de durata consumului, se reface ca si gradina dupa o grindina.
Foarte bine spus la tatal meu a fost mai mult de o grindina ...

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Nashu

acum 12 ani

La 38 de ani eram cel mai batran din familie.
tot neamul a murit cu sticla in mana.
eu beau de peste 30 de ani.
foarte mult si orice. Alcool de 98 grade dar si spirt medicinal. Care acum e cu mult mai rau ca pe vremea lui ceausescu.
de cativa ani beau mai multa bere. Cred ca si asta e belea pt ficat. Care a inceput sa ma doara. Asa ca nu mai beau decat extrem de putin de 2 saptamani.