Dezalcolizare

Alcoolism

Postata de denisa.alexandra1207 cu 10 ani in urma.

Cum se poate interna un pacient alcoolic intr-o clinica de dezalcolizare daca el nu vrea, dar totusi acesta face mult rau altor persoane si ii este din ce in ce mai rau, atat fizic, cat si psihic?

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai fara acordul lui nu se poate, dar daca acesta devine violent puteti suna la politie si acestia il vor duce la o clinica de dezalcolizare.Dar incercati sa il duceti cu vorba si poate o sa reusiti.

yuri boyka

acum 9 ani

pt tine denisa.stiu pe cineva care il poate scapa de alcool pe acest pacient.asta e mailu meu [email protected] imi scrii ca sa vorbim