Cum scap de scaunul moale ?

Alcoolism

Postata de Utilizator21548335369 cu 5 ani in urma.

Cam de 1 an de zile beau in jur de 2, 5 l bere pe zi, iar cam de doua ori pe saptamana cam 0, 5 l votca. Problema este ca de cateva luni am observat ca am scaun moale aproape mereu, plus ca de multe ori dupa ce mananc, trebuie sa ma duc la baie imediat.

Am citit pe internet si este de la alcool, nu vrea sa ma las, o sa incerc sa mai reduc (nu ma judecati).

Intrebarea este: Ce pastile de la farmacie pot lua (FARA RETETA) ca nu mai am acest scaun moale si foarte important sa nu patesc nimic daca le iau si consum alcool inainte/dupa.

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bulimie-si-anorexie--tulburari-de-alimentatie/diareea-cronica_10418

Utilizator11564844278

acum 4 ani

Incearca sa-ti schimbi dieta. Adauga multe fibre. De ex mananca paine integrala cu tarate, legume, fructe. Incearca sa mergi juma de ora de jos. E posibil sa ajute si Enterol de la farmacie.evident ca e de la alcool, dar daca nu vrei sa te lasi, incearca cu fibre.