Ce sa fac în situația asta, am nevoie de ajutor, puteți să-mi dați un sfat?

Alcoolism

Postata de Utilizator11634422110 cu 2 ani in urma.

Salut! Am 19 ani, am o problema care mă apasă de 10 ani, nu mai pot. Fac pe mine când dorm fara sa știu, sunt răcit la ficat, frații mei mai mici au avut și ei dar le-au trecut insa mie nu, nu pot lua medicamente că am probleme mari cu inima. Nu am fost la medicul de familie că mi-a fost jena și credeam că o pot rezolva. Nu mai pot, mi se pare că viața ar fii o minzerie, va rog ajutați mă!

Raspunsuri (1)

Andra

acum 10 luni

Poate raspunsul meu e tardiv dar si euu m-am confruntat cu asa ceva. In cazul meu a fost o problema la vezica, nimic de lunga durata, dar daca nu te ocupi de ea, intradevar va fi ceva tare neplacut. Eu am fost la Bucuresti si dupa o saptamana am scapat, bineinteles si prin ceva medicatie, dar mai mult cu responsabilitate proprie. Diagnosticul pus a fost ceva de genul” vezica mea nu se golea complet niciodata si la o cantitate de lichide destul de mare, eu nu mai aveam timpul necesar de a ajunge la toaleta si asa se intamplau incidentele. Iti recomand mersul la un medic de specialitate si de fiecare daca cand simti ca ai nevoie sa mergi, chiar daca nevoia nu este mare, sa mergi.