Ce poate fii??

Alcoolism

Postata de nicoleta453 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!!!O intrebare am si eu ,poate cineva ma va ajuta,indruma!Sotul meu consuma alcool in cantitati mici ,uneori consuma si vin ,dar mai mult bea bere dar nu in cantitati mai ,mai mult la sfarsit de saptamana, dar se intampla ca uneori sa i se roseasc a fata si sa apara pete rosii ,in special pe frunte si in zona ochilor ,,ca o urticare , care dispare in cateva zile!VA MULTUMESC!!

Raspunsuri (5)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Sotul dvs. are probabil o intoleranta sau o alergie la alcool. Consultati un medic alergolog pentru efectuarea unor analize specifice. Sanatate!

mariana

acum 13 ani

draga nicoleta incearca , cu rugaciunea sfintului andrei, timp de o luna zi si noapte si ai sa vezi ca se va lasa de patima alcolului asa nu poti trai ca va bea si mai mult mai bine mai devreme decit niciodata da si un acatist la preot la biserica si sa vezi mama draga ca isi va reveni succces tanti mariana.

sidonia

acum 13 ani

nicoleta vezi ca se gaseste la plante medicinale picaturi contra alcolului ii torni in sticla sau in pahar si il lecuiesti de baut picaturile nu sint scumpe si sint incolore asa lam scapat pe al meu de baut.

nicoleta453

acum 13 ani

va multumesc pentru sfaturi!!!!!!!va doresc o seara buna!

Nirolf

acum 12 ani

Hai no, doamna a spus ca sotul ei consuma alcool cu moderatie, nu-i un alcoolic inrait sa aiba nevoie de cura, deci nu veniti cu sfaturi din astea decat daca ar fi cazul.
Afectiunea in cauza este numita cuperoza, alcoolul face ca vasele de sange din pielea fetei si a extremitatilor (maini, picioare) sa se dilate si din cauza afluxului accentuat de sange pielea se inroseste.