Buna seara !

Alcoolism

Postata de alex_alecs cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am nevoie de ajutor pentru a putea ajuta o persoara draga. Este de sex feminin si consuma alcool de cca. 20 de ani. A stat internata si la spitalul nr. 9, urmand un tratament de la spital, a avut nenumarate probleme din cauza la alcool. Este vo posibilitate sa poata renunta ? Imi puteti recomanda un tratament ? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Am citit multe despre un produs Fito-antialcool, produs de dl. fitoterapeut Radulescu. Am inteles ca este foarte eficient in aceasta problema. Am cumparat si eu produsul cu ani in urma, dar nu l-am putut administra unui alcoolic pt ca are un inconvenient. Este un produs lichid, o tinctura cred, care are un puternic gust mentolat care se simte in mancare, bautura. Nu prea poate fi administrat fara ca bolnavul sa vrea. Este eficient daca bolnavul accepta sa ia tratamentul timp de 2-3 luni, zilnic, conform prospectului.
Am gasit in FormulaAS mesaje de multumire si de lauda aduse produsului.
Repet, nu orice produs Antialcool, cel produs de dl. Radulescu de la Iasi.
Scrie pe Google Fito-Antialcool si vei gasi informatii, forumuri de discutii, raspunsuri de la cititori...
Succes.

alex_alecs

acum 12 ani

Multumesc ft. mult. Doamne Ajuta, Sanatate multa.

Aura

acum 12 ani

A dat rezultate Fito-antialcoolul? Eu nu prea cred...Dacă a fost internată la Spitalul 9 nu i s-a recomandat să vină la grupul Alcoolicilor Anonimi?