BEREA FARA ALCOOL

Alcoolism

Postata de membru222398 cu 11 ani in urma.

am ciroza de 4 ani,acum analizele sunt bune,sub control,nu am mai consumat alcool de 4 ani,dar in ultima perioada am mai baut bere fara alcool ....este periculoasa ,am voie ?...am avut odata senzatie de balonare vreo 3 zile....daeci va rog este permisa daca da e bine daca nu din ce cauza ....va multrumesc din suflet

Raspunsuri (13)

maria

acum 11 ani

Din cate am citit eu, berea fara alcool are in compozitia sa anumite substante cancerigene. Deci orice aditiv, conservant care nu este natural nu are cum sa ajute un organism bolnav, mai ales unul cu ciroza.
Banuiesc ca doar berea bio far alcool care poate fi gasita in unele magazine ar putea fi acceptata ocazional dar si aceea cu moderatie.
Multa sanatate!

soare constantin

acum 11 ani

bertea fara alcool e mai rea decat cea cu alcool,in cazul cirozei sau hepatitei!!!!!!

cristi

acum 11 ani

asa este, berea fara alcool e mai periculoasa pentru ca are in compozitia ei aditivi sintetici. deci nu este indicata la cei cu probleme la ficat, stomac etc.

Panaitescu Aurelia

acum 11 ani

Baiatul meu-care are 44 de ani- si fiica lui in virsta de 8 ani au stafilococ auriu stabilit in urma unor analize medicale.Amindoi au urmat tratament cu antibioticele indicate in antibiograma.Doresc si imi spuneti daca este grav acest lucru,ce ar trebui sa faca(pentruca oricit tratament a facut el tot apare), daca este contagios pentruca mai are un fiu de 16 ani.Va multumesc anticipat si sper sa primesc un raspuns.

maria1251

acum 11 ani

Sa continue orice tratament le prescrie medicul. Si sa intrebe de asemenea ce regim alimentar ar trebui sa urmeze, iaurtul facut in casa este foarte benefic in asemenea situatii, deoarece reface flora intestinala

membru222398

acum 11 ani

tot citesc ca berea fara alcool are aditivi sintetici...aurelia....nu are nici un aditiv deoarece berea fara alcool se obtine prin fierbere a berii cu alcool la temperaturi inalte ,deci evaporarea alcoolului.poti citi asta pe net

MembruMobileApp150330210319259

acum 3 ani

Nu eate adevarat. Procesul de fabricare eate identic cu cel al berii cu alcool. Singura diferenta este ca mustul nu este lasat sa fermenteze. Si da, are anumite substante in ea, care sa ii dea gustul de "bere".

Utilizator21640098117

acum 2 ani

MembruMobileApp150330210319259: Vorbesti ca sa te auzi vorbind. Berea fara alcool se fabrica exact cum a descris userul de mai sus: Berea se distileaza, alcoolul se foloseste la ce se foloseste el, apoi berea este carbonatata.

florin

acum 11 ani

ce de lume fara ocupatie....
@magda spania
ce neajutorati mai sint spaniolii astia, noroc cu tine ca ii tratezi...

Lucian

acum 11 ani

Nu te mai lua dupa toate p***aile, ca are aditivi etc. Bineinteles ca nu e periculoasa (decat in masura in care te-ar putea determina sa bei si bere... "adevarata"). Senzatia de balonare ti-o poate da orica bautura acidulata.

cocosa

acum 10 ani

Ma Taca,dar poti bea la ciroza palinca ,tuica .si ca desert si un pahar de bere F.A.Daca te stii cu probleme iti arde de bautura?Pentru boala asta altii tin regim cu paine si apa 2-3 ani si tu faci aici exchibitii cu bere?Va da D-zeu ce doriti daca voi insiva nu va iubiti ce mai asteptati la altii sa va spuna?HAI NOROC SI LA MAI MULTE PAHARELE!!!!!!!!!!

Petrica

acum 10 ani

primu lucru mers la preot spovedanie si impartasanie apoi rugaciune catre Hristos si catre Maica lui Dumnezeu trebuie vindecata intai boala sufleteasca apoi boala trupeasca,renunta la alimente preparate termica consuma alimente nepreparate termic zer de capra cas de capra legume de la tarani nu din supermarchet,legume ,zarzavaturi preparate natural cu mixerul sucuri de legume sau fructe fara zahar sau otet fara paine elimina sucurile din magazine doar apa de izvor sau ceai indulcit miere de albine si polen .Hrana vie vindeca toate bolile pentru ca asa a lasat Dumnezeu,comunitatea medicala SUA si occidental nu vrea sa stie de Hristos si atunci exclude tratamentu naturist urmeaza acest regim naturist si peste 3 luni fati analizele si vei ramaine uimit sanatate si intelepcine de la Hristos Dumnezeu ziditorul tuturor

gigi

acum 9 ani

Pentru d-na Panaitescu Eu va pot spune din experienta Am fost infectata cu stafilococ auriu in gat Am urmat toate tratamentele cu antibiotice indicate de antibiograma dar, ori de cate ori repetam antibiograma, pentru ca durerea in gat devenea tot mai insuportabila, dupa orice ciclu de tratament, la inceput pe cale orala si apoi numai injectabil, iesea rezistent la acel antibiotic pana cand nu a mai fost antibiotic la care sa nu fie rezistent. Atunci am facut 40 fiole de Polidin, 10 zile o fiola/zi, urmatoarele 10 zile 2 fiole/zi apoi di nou 10 zile 1 fiola/zi. Numai asa am reusit sa scap. Sunt foarte dureroase in timp si cred ca nu se poate aplica la copil dar eu nu mai aveam alta cale. Multa sanatate va doresc!