barbara

Alcoolism

Postata de r.erzsok cu 12 ani in urma.

buna ziua,as dori sa va intreb ,daca folosesc de 3 zile rigevidon anticonceptionale si am consumat 5 pahare de bere pot sa iau Aspacardin, pentru inima caci ma doare in dreptul inimii putin? va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine de precizat aspectele durerii, când apare, ce o ameliorarea, ce o declanseaza, cât timp durează. Poate fi vorba de afectare a peretului toracic (costocondrita, dureri de tip radicular), afectare pleuro-pulmonara (comparata cu “lovitura de pumnal”, exagerata de tuse, stranut, cu dispnee - dificultate de respiratie), angina pectorala (constrictie, presiune toracica sau precordiala, surda, apasatoare, senzatia de arsura, strivire, disconfort toracic sau greu de definit).

r.erzsok

acum 12 ani

,ziua,si va multumesc frumos pentru raspuns,as vrea sa ma pronunt mai clar,simt un discomfort si intepatura si parca mi se face un nod in git si mie greu sa respir,iar inima imi bate mai repede,eu am numai 31 de ani,spunetimi va rog frumos ce consultatie sa/mi fac am 2 copii si nu vreau sa/i parasesc va multumesc astept raspuns ,o zi buna