Alergie la alcool

Alcoolism

Postata de Cornel61 cu 13 ani in urma.

Cum se poate trata? Mai sufera cineva de asa ceva? raspunsul " nu mai consuma" l-am mai auzit, oricum nu am fost consumator de alcool, cu atat mai mult acum. Va multumesc frumos.

Raspunsuri (10)

andreea

acum 13 ani

si eu iti voi spune la fel.nu se poate trata.eventual consuma o cantitate mica de alcool si in timp mareste usor doza.s-ar utea ca org sa sintetizeze alcool-dehidrogenaza-enzima care tie iti e in minus-si astfell sa poti sa consumi mai mult alcool.prietenul meu are aceeasi problema.dar consumand cantitati mici dar mai dese de alcool a reusit sa amelioreze acest deficit.si de suferit sufera o gramada de lume.especially asiaticii.

Cornel61

acum 13 ani

Multumesc Andreea.

iulian

acum 7 ani

in legatura cu consumul mic . chiar daca beau dor o gurita de bere imi apar blande de culoare maro pe spate ,iar daca beau o cana de ber imi apar si in alte parti ale corpului ..intercostali ,abdomen etc ...cativaprieteni mi.au zis ca sar putea sa fie de la ficat ...oare de la ce o fi ?

Adi (Resita)

acum 13 ani

Am si eu aceeasi problema.Cand beau o gura de alcool (bere, vin, orice) ma mananca fata si gatul si ma rosesc. Am facut analizele la ficat si au iesit valori mari.(tgp 135 ). Medicul mi-a recomandat regim alimentar si fara alcool.

DNL

acum 13 ani

Eu am o problema asemanatoare atunci cand beau alcool (dar nu este tot timpul probabil depinde de starea de spirit sau de ce anume am mancat inainte sa beau) mi se inroseste fata, dar in jurul ochilor ramane normala culoarea, mi se umfla mainile si degetele cand le strang si se rosesc si palmele, apar pete rosii mari si in zona gatului si pe spate si mi se ingreuneaza respiratia.Consum alcool ocazional. Sa fie oare alergie? Aveti idee cum se trateaza? Va multumesc

Crina

acum 13 ani

Si eu am aceeasi problema , cand beau o gura de bere sau vin in max. 5 minute imi apar pete rosii in jurul ochilor si pe fata. Nu stiu unde sa apelez si care este explicatia. Astept un raspuns va rog frumos.

ionutz

acum 12 ani

tre sa faci sexx de 3 ori pe zi si nu mai ai nici o problema eu asa am facut...

Ionel

acum 12 ani

Pe bune?

anonim

acum 11 ani

nu face misto de oameni.. e naspa sa treci prin asa ceva.. si cu siguranta nu te-ai vindecat de la sex.. alergiile nu se vindeca

George

acum 8 ani

Nu cred ca se poate trata...e ceva ce corpul nu mai permite,ceva ce nu are nevoie si se manifesta prin diferite reactii adverse:inrosire a pielii,durere de cap,mancarime,crestere a pulsului....etc.