alcoolul

Alcoolism

Postata de georgiana346 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
am si eu o mare problema:
este vorba despre mama mea care consuma alcool de foarte mult timp,dar in ultima vreme este din ce in ce mai rau.ea spune ca nu are nevoie de tratament,dar nici nu renunta la bautura.refuza pur si simplu orice sfat si mai ales orice ajutor.credeti ca este alcolica?
exista un tratament?
multumesc

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Incearca sa mergi la plafar si sa-i cumeri mamei o tinctura AlcoolProtect care ii va face cu siguranta bine. Este pentru persoanele care vor sa renunte la consumul de bauturi alcoolice (asigura dezintoxicarea rapida a organismului si purifica ficatul). Sau mai este tinctura AntiAlcool Plant care calmeaza dorinta de bauturi alcoolice, provocand dezgustul de acestea atunci cand se pune in bautura. Succes cu mama ta si multa sanatate

floryny

acum 14 ani

Poti incerca sa-i dai pastila Disulfiram, care este pentru cei dependenti de alcool.