alcoolismul

Alcoolism

Postata de aurelia57142322 cu 14 ani in urma.

Buna Lumi,
Mergi la farmacie si cumpara dicarbocalm, rennie sau Maalox, toate cele trei medicamente sunt pentru a combate efectele neplacute cauzate de hiperaciditatea gastrica, indigestie, deranjamente stomacale. Poti cumpara doar un singur medicament din cele trei. Sanatate si numai bine

Raspunsuri (2)

aurelia57142322

acum 14 ani

la ce medici se poate trata alcoolismul, cabinete particulare

Adrienne

acum 14 ani

Tratamentul dependentei de alcool are 4 dimensiuni de recuperare: Tratamentul dependentei fizice - se realizeaza in spitale,prin dezalcoolizare. Tratamentul dependentei psihice - se realizeaza prin consiliere si terapie. Relatiile sociale - se realizeaza in paralel cu tratamentul dependentei fizice si psihice. Dimensiunea spirituala a dependentului de alcool - apropierea sufleteasca de Dumnezeu.