Care este cauza diaree la bebelusi?

Agitatie Colici si alte tulburari digestive la copii Constipatia si diareea copilului Nou nascutul
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Ionela cu 4 ani in urma.

Buna ziua. Am o fetita de 2 luni,iar de o lună are diaree,nu doarme ziua,plânge, iar noaptea doarme foarte putin si se agita in somn. Mănâncă doar de la sân, mănâncă normal,ia in greutate. I-am făcut analize la scaun si i s-a găsit bacteria Klebsiella. Am început să-i dăm Bonflor, Smecta,iar acum ii dăm Augmentin. Nu vad nicio schimbare,în continuare are scaunul foarte moale si cu bucăți gelatinoase, ii curge pe lângă scutec. Va ro sa ma ajutati cu o parere. Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/primul-ajutor-in-diaree-la-copii_14335