veruci plane la copii

Afectiunile pielii la copii

Postata de RALUCA7132893 cu 14 ani in urma.

COPILUL MEU ARE IN JURUL GURII VERUCI PLANE, O ADEVARATA ERUPTIE, CE STITI DESPRE ASA CEVA? TRATAMENT, ALTE CAZURI SIMILARE, ORICE?

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Ati fost la medic si v-a pus acest diagnostic de VERUCI PLANE? Din cate stiu VERUCIle PLANE se fac doar la picioare sau poate ma insel?

dobrinmircealia

acum 14 ani

aceste veruci sunt pe maini undeva mai jos de umeri. medicul de familie a spus ca este o boala ereditara . se poate???

RALUCA7132893

acum 14 ani

da, a fost vazut de 3 medici dermatologi, dintre care 2 au pus acest diagnostic

Polder Luminita

acum 13 ani

Tinctura de rostopasca si aceasta cremaTISALIBOUR se gaseste in magazinele de Plafar si este foarte ieftina, doar 4 lei, alti medici mi-au recomandat aceeasi crema , sub o alta denumire, din Franta, la 50lei,
Atentie am observat ca aceste veruci se dezvolta daca organismul este foarte slabit, e nevoie de multa odihna, evitarea stresului, se dezvolta la oboseala si stres, imunitate slabita

Polder Luminita

acum 13 ani

La inceput m-am facut cu tinctura de rostopasca de 3-4 ori pe zi, dupa o saptamana au inceput sa se retraga, dar din cauza oboselii si a stresului au inceput sa reapara, dupa o luna a inceput sa mi se arda pielea si am schimbat reteta, am inceput sa ma dau dimineata cu crema TISALIBOUR, crema protectoare, astringenta si regeneratoare pe baza de patlagina, oxid de zinc, sulfat de cupru si sulfat de zinc, in strat foarte subtire si masand bine(se poate folosi si la copii), iar seara am pus pe putina vata tinctura de propolis si am masat, si ca prin minune , nici nu stiu cand au disparut.In acelasi timp am luat si un complex de minerale(calciu, magneziu, zinc, iod, vitamina c de la Doppel Hertz ) si gingobiloba cu vitamina e de la firma ALEVIA, mineralele le-am luat si in vara 2 luni dar nu s-au cunoscut efecte, poate m-a ajutat vitamina E din gingobiloba, sau toate la un loc, incercati crema si tinctura la inceput, iar daca nu adaugati si celelalte. bafta

RALUCA7132893

acum 13 ani

VA MULTUMESC PT. RASPUNS ,SPER SA MI FIE DE FOLOS PENTRU CA NOI AM SCAPAT 99% DE ACEASTA PROBLEMA,DAR A MAI REAPARUT UNUL SINGUR ,NU ESTE FOARTE MARE DAR E INESTETIC.IN URMA UNEI CONSULTATII LA UN ALT MEDIC DERMATOLOG AM SCAPAT CU O CREMA NUMITA RETIN A SI A FOST FOARTE BUN.

Luminita

acum 10 ani

Fetita mea avea mai mereu veruci. Acestea pot aparea pe fondul imunitatii scazute. A facut un tratament pentru imunitate iar de o veruca mai mare a scapat cu (o ceapa macerata in otet timp de 5 zile- dupa care se aplica cate o foita de ceapa in fiecare seara in zona respectiva - se acopera cu o fasa sterila). In doua saptamani a disparut.