varicela

Afectiunile pielii la copii

Postata de ana-maria173134297 cu 12 ani in urma.

am un baietel de 6 luni jumate,de 2 zile are niste bubisoare rosii micute,par a fi cu lichid,zonele in care le are sunt p***a piciorului ,incheietura mainii,palme ,urechiuse si dupa cap.este posibil sa aiba varicela?am fost la farmacie si mi s-a dat pasta cu apa.la ce varsta apare varicela?ce tratament este pt asa ceva?la medic nu pot merge pt k este weke-end.

Raspunsuri (1)

ochi negri

acum 12 ani

Fiind asa de mic du-te la medic cu el ,neaparat.Poate fi si varicela,pentru care nu este tratament,dar poate fi si altceva.De aceea trebuie vazut de medic.Varicela erupe cam peste tot,poate e o reactie la caldura sau ceva alimentar.