Va rog un sfat

Afectiunile pielii la copii

Postata de ANDREEA29 cu 12 ani in urma.

Ce pot folosi pentru a vindeca supurarea gaurilor in urechi ale fetitei mele de 12 zile?
Gaurile au fost facute in spital a doua zi dupa nastere si au inceput sa supureze dupa 4-5 zile.
Multumesc

Raspunsuri (1)

Pena

acum 12 ani

Am folosit pt fetele mele unguentul Neopreol. Nu lasa cercelul sa se intepeneasca in ureche, misca-l de mai multe ori pe zi, chiar daca plange. Poti folosi apa oxigenata pt dezinfectare si apoi ungi cercelusul cu unguent si il misti incetisor sa intre unguent in gaura. Pe de alta parte, daca nu da semne de vindecare, nu este exclus sa fie alergica la materialul din care sunt confectionati cerceii. Personal eu nu pot purta decat cercei din aur, ma irit la orice alt material, dar cunosc persoane care se irita la aur. Nu te panica, majoritatea persoanelor au probleme cand isi fac gauri in urechi. Sanatate.