va rog sa ma ajutati

Afectiunile pielii la copii

Postata de Elenita28 cu 11 ani in urma.

Sunt mama unui baietel de un 1 an si 5 luni, de 2 zile i-a aparut o formatiune rotunda, bine delitata, contur regulat de aproximativ un centimetru un zona cefei. nu il doare la palpare. Va rog sa ma ajutati. Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi vorba de un ganglion limfatc, insa un consult de specialitate ar putea sa va lamureasca, alaturi de un set de analize uzuale.

Elenita28

acum 11 ani

am facut HLG completa, si ecografie. analizele au iesit in limite normale iar la ecografie mi s-a spus ca este un hematom in resorbtie. medicul pediatru sustine insa ca ar fii ganglionii inflamati din cauza eruptiei dentare. sincer nu sunt lamurita si as vrea daca ati putea sa imi dati o parere sau sa ma indrumati catre un medic specialist. va multumesc