va rog sa ma ajutati

Afectiunile pielii la copii

Postata de antonela11121767 cu 13 ani in urma.

La copiii mei, cum incep sa se joace pe afara pielea pe exteriorul mainilor, li se face aspra, parca se ingroase si capata o culoare bruna. Medicul de familia le-a prescris LOp***aD CREMA.Cum intrerup tratamentul, simptomele reapar. Ce sa fac si ce tratament ar trebui sa urmeze?
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Crema de maini cu galbenele sau cu aloe vera pentru hidratarea si intretinerea tegumentelor mainilor. Lop***adul se da cand pielea este aspra si se cojeste ..