Va rog sa ma ajutati.

Afectiunile pielii la copii

Postata de Dahlia9 cu 13 ani in urma.

Am un fratior de 10 ani care are o piele foarte uscata. Scalpul prezinta niste coji, care chiar daca sunt indepartate, se refac, iar pielea de pe brate si gambe este foarte uscata, ca o coaja albicioasa, ce seamana cu solzii de peste. Deasemenea, sprancenele au inceput sa prezinte aceleasi semne. Am consultat un doctor care ne.a recomandat un sapun special, mai gras, si un sampon. Va rog sa imi spuneti daca se poate scapa de aceasta problema sau daca se poate ameliora. Va multumesc mult si astept raspunsul vostru.

Raspunsuri (1)

silvia

acum 13 ani

S-ar putea ca fratele tau sa aiba psihoriazis. Mergeti la medicul de familie si/sau la dermatologie. Sanatate!!!!