unghie decojita!!!

Afectiunile pielii la copii

Postata de sanda123 cu 12 ani in urma.

la fetita mea de 2 ai i se desface unghia mare de la degete de sus de la pielita.....vreau sa stiu daca e ceva grav ...

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Nu e normal sa se produca acest lucru, fara o cauza; nu a-ti precizat de cite unchii e vorba si daca sunt cele de la mina sau picior; mai prezinta si alte simptome? S-a lovit sau s-a intimplat ceva anterior? Poate fi vorba si de o micoza. Ar fi bine sa o vada un dermatolog.

sanda123

acum 12 ani

Multumesc .....e vb de pegetele de la mana stanga doua dintr ele cea mare si cea mijlocie.....alte simtome nu are si nici nu am observat nici o schimbare in comportamentul ei.....singurul lucru care e are problema cu constipatia de ceva timp si i-am dat ceva laxativ(Miralax)...de 1 saptamana !!!!

sanda123

acum 12 ani

Multumesc.....E vb de degetul mare si cel mijlociu de la mana stanga ....ni prezinta nici un alt simtom vizibil e tot activa ca de obicei si fericita, singura problema care ar fi e ca de 1 saptamana are probleme cu constipatia si i-am dat ceva laxativ (MIRALAX)......oare ce poate fi??