Umflarea si inrosirea articulatiei

Afectiunile pielii la copii

Postata de Miru.Paraschiva cu 11 ani in urma.

Am o problema la degetul mare de la mana dreapta.
Adica acum vreo 2-3 ani mi-o aparut la deget o modificare a pieli de la prima articulatie.
Nu are lichid acumulat in interior este o ingrosare a pieli din zona articulatie degetului.
Va rog ce diagnostic mi-ati putea oferi si eventual un tratament.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este important consultul de specialitate pentru confirmarea unui diagnostic intrucat descrierea facuta de dumneavostra poate sa nu p***ancida cu cea a medicului specialist.