Semnele din nastere

Afectiunile pielii la copii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

au am pe piciorul stang.....pete albe..e acoperit aproape in intregime de astefl de pete..nu shtiu ce s fac pentru a ascapa de ele...va rog ajutati-ma dak putieti

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am pigmentul mai inchis si de 4 ani de zile mi-au aprut niste pete de culoare cafenie spre negru in zona gatului spatelui si picioarelor am folosit foarte multe tratamente dar fara rezulat va rog ajutati-ma

comentarii utilizatori

acum 15 ani

si eu am o pata pe picior mai deschisa...si ma simt aiurea knd ma duc la plaja sau port o fusta scurta k toata lumea ma intreaba ce am pe picior...va rog sa-mi spune-ti si mie dak ,cunoastetzi vreo kle de indepartare a acestui semn...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu un semn de nastere asa roz rosiatic micutz ,,,, langa ochisor si ma inerveaza vreau sa il scot,,,,,,,,,,va rog ajutatima dau orice

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am pete de culoare maronie pe o suprafata destul de mare a corpului,mii s a spus la un consult ca se pot deschide la culoare cu ajutorul laserului.cum pot scapa de ele.imi puteti da un sfat?va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu niste pete pe fata dar asa intro parte cu ce as putea sa ma dau sa ma curat .mentionez ca am stat la plaja si de atunci nu mai scap de ele

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna seara,am si eu o problema...am pe piciorul stang niste pete mai precis niste pete in forma de floare(mama mea knd a fost insarcinata cu mine a furat niste flori,le-a tinut pe burta si mi-au iesit mie pete pe picior)asta e singurul motiv pt kre cred k am semnele astea....Intrebarea mea este daca stiti cumva cum as putea sa scap de ele sau cum as putea sa le ascund cat de cat....Mentionez k am fost si la medici pe la Bucuresti,la Tg.Mures unde mi s-a spus k este posibil sa mi le indeparteze cu laserul sau cu silicon din cate am inteles dar cand au incercat cu laserul a fost in zadar...Vr.sa stiu daca cunoaste cumva cineva un astfel de caz si care a fosttratatsau un medic....va multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am si eu un semn din nastere pe cot si e de un maroniu inchis. nu stiti un procedeu de depigmentare cu vreo planta medicinala? astept raspuns. e urgent pentru ca vreau sa scap de ea cat mai repede

denisa

acum 13 ani

Eu am citit intr-o carte pe care a scris-o Maria Treben, producatoarea Bitterului Suedez,un produs natural obtinut din cele mai pretioase plante medicinale,ca el poate vindeca semnele din nastere,alunitele, cicatricile etc. Daca ai citi cartea ai ramanea surprinsa cand ai afla ca aduce chiar si auzul inapoi. Si eu de asemenea am tot corpul plin de semne din nastere si am incercat si eu varianta cu bitterul dar din pacate eu nu am rabdare ptr ca trebuie sa te dai de mai multe ori. Si e simplu cand te dai: doar pui cateva picaturi de bitter pe putina vata si freci pe alunitza...daca a functionat la tine sa-mi zici ok?