sangerare mamara la un copil de 2 ani

Afectiunile pielii la copii

Postata de danieldarius cu 14 ani in urma.

Doresc sa stiu neaparat care sunt cauzele care duc la acest lucru, si cum se poate trata/preveni. Este vorba de fiul meu de 2 ani si 3 luni, sangereaza ori la anumite perioade de timp/ori la anumite stari de spirit cate o picatura, maxim doua in zona sfarcului stang. Am nevoie neaparat de un sfat, nu am mai auzit de asa ceva pana acuma si nici pe internet nu am gasit nimic legat de asta...exista vreo boala cu simptomul asta? se poate trata cumva? nu am reusit decat sa asociem cu o anumita stare de nervozitate pe care o are copilul cand ii apar picaturile de sange, dar am mai observat si ca sunt la anumite perioade de timp...cateva zile, o saptamana, doua maxim...nu s-a taiat, nu are leziuni vizibile, nu s-a lovit...

Raspunsuri (4)

Dr. Dermatologie

acum 14 ani

Este intr-adevar o manifestare mai putin comuna si pentru decelarea cauzelor este nevoie de un consult. Poate fi vorba despre o malformatie vasculara locala care sa produca sangerarea odata cu cresterea presiunii intravasculare sau despre o formatiune intraductala, insa examenul local efectuat de catre medic este singurul care poate stabili cu adevarat cauza sangerarii.
Va doresc un An Nou cat mai bun, plin de bucurii si multa sanatate!

OudlBBOz816

acum 7 ani

You have shed a ray of suhinsne into the forum. Thanks!

maiFohm0

acum 7 ani

You''ve really helped me unrstedand the issues. Thanks.

wVBYsnzhIA

acum 7 ani

I love these arciltes. How many words can a wordsmith smith? http://zbjdbbn.com [url=http://ojtxcniixr.com]ojtxcniixr[/url] [link=http://myzechwxff.com]myzechwxff[/link]