rapuri

Afectiunile pielii la copii

Postata de coribh cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am un baietel de 9 ani si acum 2-3 luni am observat ca i-au aparut niste rapurei pe solduri, apoi s-au extins in zona buricului iar acum are si in jurul ochilor si al gurii. Am crezut la inceput ca este din cauza caldurii dar se pare ca nu. Nu il deranjeaza , nu are mancarimi , nu este pilea rosie si nici uscata. Ce poate fi?

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ce inseamna rapuri? rapurei? n-am auzit cuvantul asta niciodata....

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Aceasta eruptie cutanata trebue vazuta de catre un medic dermatolog . Poate fi o alergodermie . Pana atunci faceti si un examen coproparazitologic .

tudor

acum 12 ani

buna ziua am 13 ani un om are 10 pesti 1 sa inecat citi au ramas