puncte albe de grasime pe fata

Afectiunile pielii la copii

Postata de roxiteo cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Numele meu este Ioana si am 16 ani.De la o vreme imi tot apar pe fata puncte albe.Nu sunt cosuri....mama mi-a scos cateva mai mari cu acul....dar imi apar din ce in ce mai multe si mami mi-a spus ca nu este problema de cosmetica.....Va rog spuneti-mi ce am de facut....Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Probabil este vorba despre comedoane inchise, in cadrul unui debut de acnee la aceasta varsta. Mergeti la un consult dermatologic ptr dg cert si tratament.