PETE ROSII ROTUNDE

Afectiunile pielii la copii

Postata de bica2002 cu 11 ani in urma.

Fetita mea are 10 ani si a facut cateva pete rotunde ,rosii pe marginisi mai grunjoase, ies in evidenta la baile mai caldute.Am fost la dermato ,a luat 10 zile nizoral si folosesc doua creme de zi si seara.Petele au inceput sa se diminuieze dar totusi evolutia lor nu mi se pare prea buna.Diacnosticul nu stiu care este si care este motivul aparitiei lor doctorul nu a putut preciza exact.CE AR TREBUI SA FAC IN CONTINUARE DACA NU STIU CARE ESTE MOTIVUL APARITIEI PETELOR?

Raspunsuri (3)

razvana1221

acum 11 ani

Ceva de genul petelor fetitei tale a avut si fata mea, mult mai mica de ani si deci nu prea era bine sa folosesc astfel de creme de care ai folosit. Am ales o varianta naturala, un unguent pe baza de galbenele si arnica si o pudra talc tot pe baza de galbenele de la farmacie. Imi pare rau ca nu pot spune numele produsului. Inca il folosim la tot felul de iritatii ale pielii.Razvana1221.blogspot.ro

bica2002

acum 11 ani

multumesc pt raspuns problema s-a rezolvat datorita unui medic care raspunde pe forum am scimbat crema si totul este perfect si eu am folosit ulei de masline

Mónica

acum 7 ani

Ulei de cocos are imunitatea corpului scazuta ....