Întrebare referitoare la diagnostigul bolii de piele

Afectiunile pielii la copii

Postata de Alexccccc cu 10 ani in urma.

Bună ziua,am o întrebare referitoare la diagnosticul bolii de piele.

Prin analize de sânge se poate identifica în ce stadiu sunt alunițele ?
Nu de alta dar acum patru luni am avut un accident la o aluniță și vreau să știu dacă analizele pot ajuta la ceva,dacă am vreo boală la piele.
Și da,am fost la un medic specialist,eu cât și părinții suntem împotriva operației.Doresc doar să știu de analize.

Mulțumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Analizele de laborator nu ofera informatii despre " alunite".
Este recomandat sa consultati medicul dermatolog pentru evaluare.