Miam scos o alunita de 2 luni

Afectiunile pielii la copii

Postata de iasmina157101 cu 12 ani in urma.

Buna ziua cred ca am 2 luni de cand miam scos doua alunite ...bine erau din acelea crescute inafara carnoase ...cea de pe spate era mai urata jumate era la baza pieli si o parte era carnoasa ...am fost sa le scot pt ca am vrut sa scap de ele si as vrea sa imi mai scot l aiarna ...problema ar fi ca dupa 2 luni pielea este inca rosie si la cea de la barba si la cea de pe spate ...cea de la barba a fost cu laserul si e ceva micut se vede rosu ca o pata dar cea de pe spate se vede o linie mai lata rosiatica ....zilele astea incepuse sa ma manance si vara sa vreau am ranit partea aceea si sa format o coaja dupa o zi de usturime o bucatica a prins coaja iar partea de sus are ca o unflatura ca si cum ar fi apa sau ceva dedesubt ...poate fi cea rau? o sa incerc sa ma duc maine la medic ...dar as vrea sa stiu daca din cauza asta pot pati ceva ? cancer sau altceva? recunosc ca mam bagat si in piscina dupa vreo 3 sapt aproape o luna dupa ce mia fost taiata ...cea de pe spate a fost taiata si cusuta am folosit mereu protectie de 50 am evitat soarele dar am mai stat si la soare nu mult dar am stat :( acum evit sa mai ies pt ca nu stiu daca e ceva rau ...o sa incerc sa ma duc maine sa mi se zica

Raspunsuri (2)

iasmina

acum 12 ani

Nu stie nimeni?¿

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

din ce ne scrieti, se pare ca aceste ''alunite'' pe care le-ati indepartat intr-un fel sau altul, ori nu au fost indepartate complet, ori nu s-au respectat indicatiile pentru perioada de dupa interventie. cat despre alte posibilitati, nu se poate spune mai mult fara un consult real, fara a vedea aceste leziuni, fara a stii ce tip de formatiuni au fost inainte de indepartare. totusi, dupa cum ati zis, prezentandu-va la un medic dermatolog, aceste lucruri vor fi clarificate cu siguranta.

va urez o seara buna