ERUPTIE

Afectiunile pielii la copii

Postata de P13 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA, AM O FETITA DE 5 ANI SI 7 LUNI SI IA APARUT O ERUPTIE PE PICIOARE CARE SE TOT INMULTESTE, SUNT MARI,UNFLATE,ROSII,DOR SI AU SI MANCAT-O LA INCEPUT,AM FOST LA SPITAL SI NU AU STIUT CE ESTE SI MI-AU DAT PICATURI ZYRTEC SI DACA NU-I TREC IN 2 ZILE SA MERG SA-I FACA NISTE ANALIZE. VA ROG SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS,VA MULTUMESC ANTICIPAT.

Raspunsuri (4)

acum 11 ani

La copii de obicei astfel de eruptii pot insemna alergie sau parazitoza intestinala. Consultati un alergolog si efectuati examen de scaun 3 - 4 probe la interval de 5 - 7 zile.

P13

acum 10 ani

MERCI DE RASPUNS ,DAR ERA VORBA DESPRE ERITEM NODOS.CARE LA DEPISTAT DOAMNA DOCTOR POPESCU VIOLA DE LA SECTIA DE BOLI INFECTIOASE PITESTI CAREIA II MULTUMESC PENTRU PROFESIONALISMUL DE CARE DA DOVADA FATA DE CEI DE LA SPITALUL DE PEDIATRIE CARE NU STIAU NIMIC DAR NICI MACAR NU AU AVUT CURIOZITATEA SA INVESTIGHEZE.

DERMA CLUJ

acum 10 ani

Buna
Ac***a in vedere problema expusa, recomandam un consult dermatologic!

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj

luminita dominte

acum 10 ani

din luna august ma confrunt cu bubite pe picioruse, copil de 3 ani, am consultat 7 medici dermatologi si pediatri si alergologi , fara nici un diagnostic! e constipat, refuza mancarea care-i placea ,ancotro sa mai apuc?