eritem fesier

Afectiunile pielii la copii

Postata de ella-gm24 cu 12 ani in urma.

am un bebe de 10 luni jum...si acum 2 saptamani am schimbat pampersii renumiti cu unii nemtesti,marca noua.In primele 3-4 zile copilul nu a avut probleme,dar dupa aceste zile i-a aparut o bubita gen intepatura de tantar pe un testicul,iar in 2 zile s-au extins pana la incheietura piciorului.am fost la medicul pediatru si ne-a recomandat fucidin h si un alt preparat,in cazul in care fucidinul nu are efect...am inteles ca ar fi un eritem fesier.bubitele se extind si nu contin puroi si totusi fucidinul nu are efect,dimpotriva este mai rau.mentionez ca am revenit la pampersii pe care ii folosim din prima lui zi de viata...as vrea sa mai aflu o parere...pediatrul nostru ne cam expediaza fara prea multe explicatii.

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 12 ani

Va recomand sa luati cat mai repede copilasul si sa mergeti la o policinica privata, la un alt medic. Acesta va va da alt tratament. Recomand sa mergeti cu bebelusul si la un dermatolog care ii poate face un examen simplu al pielii pentru a vedea exact ce s-a intamplat d s-a extins! Asteptam cu nerabdare noi vesti despre bebe!Sanatate!