eczema ca un inel

Afectiunile pielii la copii

Postata de Inaa cu 11 ani in urma.

Buna ziua!De o saptamana baietelului meu de 6 ani i-a aparut o basica,eczema de marimea si forma unui inel.De 2 zile i-a mai aparut 2 mai mici una langa ureche si una langa ochi.I-am aplicat crema cu gabenele iar de 2 zile baneocin crema de 3-4 ori pe zi dar nu ii trece.Aveti idee ce e si ce tratament sa-i aplic ca sa nu mai ajung la medic de teama gripei care ne bantuie in perioada asta?Multumesc anticipat si sanatate multa!

Raspunsuri (2)

Inaa

acum 11 ani

e herpes cincinat.alcool iodat apoi travogen dimineata si seara triderm

sabina

acum 9 ani

Chestia buna e ca nu se ia, dar nici nu se vindeca uosr. Eu am schimbat vreo 3 dermatologi pana am gasit ceva care sa functioneze. Mi-a fost prescrisa lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle.
La mine a functionat tare bine si o recomanda cu incredere la cunostinte.