dunguta rosie

Afectiunile pielii la copii

Postata de membru236988 cu 7 ani in urma.

buna ziua..am un nepotel care a venit cu o eczema,2 3 pete rosi sub barbie la gat.a fost internat la MARIE CURIE BUCURESTI pt fanta labiala incopleta, De atunci ia aparut dupa ureche o pata rosie ia trecut,iam dat cu nidoflor,si acum ai apare si dispare o dunga rosie pe fata ca si cum ai marca un hotar,de la ureche spre nas,seara nu se vede ,dar ziua e mai accentuata, .,va rog dati mi un sfat . am fost si la medic si atunci nu se vedea si a zis ca nu are nimic

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 7 ani

Este bine sa nu fie prea mult la soarele puternic !
Daca apare si dispare ,fara a avea o anumita durata de persistenta, nu trebuie sa va impacientati ! Oricum, cand prindeti o perioada ca este bine vizibila si persista intrega zi sau 1-2 zile mergeti la medic sa vada aspectul local !
Sanatate