dopuri de ceara in urechi

Afectiunile pielii la copii

Postata de alicealice cu 14 ani in urma.

am un copil de 4 ani,iar in urechia dreapta are un dopulet de ceara ce se poate face?

Raspunsuri (2)

Maria

acum 14 ani

Orelist-ul il poate scoate.

Dr. Dermatologie

acum 14 ani

Trebuie mers la ORL (oto-rino-laringologie), acolo medicul poate efectua un examen otoscopic (se uita cu un instrument special in ureche) si daca este cazul poate scoate dopul, aceasta fiind o procedura de rutina pentru orice cabinet de ORL. Mult succes!