Dermatita atopica la copii

Afectiunile pielii la copii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am si eu un baietel de 1 an si 5 luni cu aceeasi problema`,are ca un fel de cosulete pe tot corpul mai ales pe fata externa a membrelor si pe fata si urechi ,i-au aparut cam pe la 5 luni si de atunci din ce in ce mai multe Am fost la dermatolog si ne-a dat Zyrtec si Advantan dar nu i-au trecut Cremele obisnuitehipoalergenice nu au nici un efect ,gen Trixtera Poate ne ajutati si pe noi ...multumim

Raspunsuri (7)

alina1093

acum 15 ani

pe irinuca am scapat-o de dermatita atopica cu elocom , si la ea fata ia fost plina de bubite si foarte aspra, dupa 3 zile data seara si dimineata cu elocom iau disparut. sa o dati in strat subtire,sanatate.

Florian Alex

acum 15 ani

Incearca sa folosesti zilinic in igiena corpului apa termala si la baita sa folosesti sapun atoderm si sa folosesti cat mai putin cremele care contin cortizon. O perioada nu mai folosi nimic altceva. Te rog sa ma tii la curent, daca se amelioreaza situatia.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost in Bucurestila spit.BUDIMEX cu baiatul meu care are 1an si 5 luni si i s-a dat tratament pe baza de mixtura cu antibiotic si hidrocortizon,dar nu s-a vindecat,apoi am mers cu el in Amara la doct.lui si i s-a pus un tratament pe baza de adventant,benpanten si peritol.in 2zile copilul meu a fost vindecat complet

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un baiat de 9 luni.am observat k i-au aparut cosi care coace si are f multi cosi negrii c sa fac va rog raspundeti-mi

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un pusti de 1 an si o luna si de la 8-9 luni si numai cind il scoatem afara la aer i se inrosesc obrajii proeminent.am crezut asta iarna ca e de la frig dar nu e asa.ce sfat imi dati? astept raspuns.multumesc.

floriy

acum 13 ani

si eu am un baietel de 1an si 10luni .din iarna ne luptam cu eczema atopica acum de 2sapt i-a aparut niste bubite f urate pe gat care s-au intins.am fost la dermatolog si mi-a dat claritine si zyrtec si crema fucidin dar nu stiu daca-i trece

d g

acum 13 ani

advantan milk