Cum pot sa scap de scabie ?

Afectiunile pielii la copii

Postata de Utilizator11645293234 cu 2 ani in urma.

Bună seara .Am fost depistați cu scabia mi sa prescris sa ne ungem cu crema de sulf , Am făcut tratamentul 4 zile am dezinfectat tot am spălat hainele și lenjeri la 60 grade .și acuma iar a apărut mâncărimile și iritaia pe piele .cei de făcut ca e mai rău ca înainte .Va mulțumesc.

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/totul-despre-scabie-raie_17255

No name

acum 3 luni

Ai reusit sa scapi de scabie? Ma confrunt cu ea de mult timp si nu inteleg unde gresesc

No name

acum 3 luni

Ai reusit sa scapi de scabie? Ma confrunt cu ea de mult timp si nu inteleg unde gresesc