ce trebuie sa fac

Afectiunile pielii la copii

Postata de MembruMobileApp310133 cu 7 ani in urma.

Buna seara ma numesc Valentina SI am o fetita de 10luni inca din nastere la funduleti in seara PE unde iese caca Putin Mai sis are o gaurica nu am avut problems Dar CE trebui Sa fac dati mi un sfat

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 7 ani

Din intrebarea d-vs , se desprinde ideea ca fetita ,in varsta de 10 luni acum, are o fistula( congenitala) in zona perianala; Trebuie sa continuati a asigura starea de igiena loco-regionala ( pentru a preveni o posibila infectie) si sa mergeti la un consult medical ( daca este posibil la un cabinet sau sectie de Chirurgie Pediatrica) !
Puteti reveni cu rezultatul !
Sanatate