Ce sunt acele dungi roșii de sânge în piele care apar brusc și nu mai dispar?

Afectiunile pielii la copii Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11545164074 cu 5 ani in urma.

Salut!
Am de curând la pliul de la subsioari cate doua dungi roșiatice de sânge în piele și cred că o să continue să se accentueze puțin la brațul stâng. Am o mica pata asemănătoare pe braț de ceva ani care are aceeași culoare, roz spre vișiniu și nu a dispărut nici acum. E ceva problematic? Ciudat este faptul că acele vinișoare s.au spart, probabil în același interval de doua.trei zile.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/varicele-si-venele-tip-panza-de-paianjen-cauze-complicatii-tratament_16981