cat de grav este o lovitura?

Afectiunile pielii la copii Afectiuni neurologice Durere de cap

Postata de 20172018 cu 6 ani in urma.

un copil a fost lovit cu palma rau peste ochi. Nu m.a lasat mama lui sa il duc la doctor. i-a pus comprese cu apa rece. nu a lesinat nu a vomat nu il doare capu. pe mine cel mai rau ma sperie ca are o roseata langa ochi si la o vena care pulseaza sange (cred ca este pulsul temporal) , a trecut doua zile si cand l-am vazut nu i-au trecut acele ''''''''bubite'''''''' si mi s-a parut un pic unflat la tampla

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tratamentul-echimozelor_1735