Care este cauza aparitiei blandelor la copii?

Afectiunile pielii la copii

Postata de MembruMobileApp1510331899 cu 6 ani in urma.

Fetitei mele de 4 ani si 5 luni i-au iesit niste blande de la o zi la alta doar pe burtica si pe spate si nu stiu care ar fi cauza. Acum vreo doua saptamani i-au aparut si fiind racita am mers la dr. si mi-a spus ca sunt piscaturi de paianjen sau alta insecta. I-au disparut in cateva zile dar la scurt timp i-au aparut altele si s-au inmultit formand ca un brau in zona buricului si coapselor. Ar putea fi o alergie la mancare sau la unul din siropurile pe care i le administrez fiind racita? La gradinita doar ei i-au aparut aceste blande.
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Muscaturi-si-intepaturi/intepaturile-de-insecte-si-paianjeni_5820