buze crapate la copii

Afectiunile pielii la copii

Postata de florica4275109 cu 12 ani in urma.

am o feita de 4 ani careia in crapa buzele nu mai stiu ce sa fac chiar daca ii ung buzele tot crapa

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Ar trebui sa descoperi din ce cauza ii crapa buzele. Nu este suficient sa ii ungi buzele incercand sa elimini efectul si nu cauza. Sunt mai multe cauze: hidratatea insuficienta, alimentatia necorespunzatoare, febra, anemia, LIPSA ANUMITOR SUBSTANTE DIN ORGANISM. MERGI LA MED DE FAMILIE PT ANALIZE SI TRATAMENT CORESPUNZATOR.

florica4275109

acum 12 ani

am fost la medic si toate analizele sunt facute dar nu au depistat din ce cauza ii crapa buzele este la gradinita si cred ca are o alimentatie corespunzatoare pt virsta ei a fost racita si ii curgea nasul am fost la ORL si a spus ca are polipi nu cred ca din cauza polipilor ii crapa buzele ceva nu este in regula si vad ca nu reusesc sa-i dea de cap

Pena

acum 12 ani

Mai cauta pe Google . Scrie ''''''''buze crapata'''''''', ''''''''buze crapate la copii'''''''', ''''''''cauze buze crapate'''''''', ''''''''recomandari buze crapate''''''''. Gasesti forumuri de discutii, informatii, recomandari. Sanatate.