buna

Afectiunile pielii la copii

Postata de nicoleta850 cu 14 ani in urma.

din cauza parazitilor inestinali ppot aparea erupi cutanate pe coprul copilului

Raspunsuri (9)

dodo

acum 14 ani

da

Dr. Dermato

acum 14 ani

Da, este posibil ca parazitozele sa determine aparitia unor eruptii cutanate. Totusi, parazitozele nu sunt singurele cauze de eruptii la copii, de aceea este indicat sa consultati un medic dermatolog.

nicoleta850

acum 14 ani

multumesc mult ptr raspunsuri, am fost la medicul dermatolog si chiar el mia aspus dar nu am crezut

OMAMIKA

acum 14 ani

buna as dori sa stiu daca copilului ia trecut aceasta eruptie si daca da cu ce ai tratato si daca intradevar a fost din cauza viermilor?astept un raspuns cat mai repede te rog.multumesc.

OMAMIKA

acum 14 ani

BUNA ZIUA.DOAMNA DR AS DORI DACA SE POATE SA-MI SPUNETI CUM AR TREBUI SA ARATE ACEASTA ERUPTIE CAUZATA DE VIERMII INTESTINALI?TIN SA MENTIONEZ CA SWI FIUL MEU ARE ACESTI PARAZITI INTESTINALI SI TOTODATA IA APARUT O ERUPTIE,IAR SEARA INAINTE DE CULCARE ARE MANCARIMI.VA MULTUMESC.

TOMA MARIOARA

acum 11 ani

buna...am un baetel de 5 ani si ea esit bubite la coate de vreo sap..uneore il manica..puteti sa-mi suneti ce sunt si de la ce pot aparea?multumes....

Zjmzr9FnutJ

acum 7 ani

You mean I don''t have to pay for expert advice like this anymroe?!

ciu1bjPW

acum 7 ani

The pucreashs I make are entirely based on these articles.

QJy3MtPdwPT6

acum 7 ani

I have been so beedilerwd in the past but now it all makes sense! http://afqkueuobgs.com [url=http://lnieuxmpsw.com]lnieuxmpsw[/url] [link=http://bzymctn.com]bzymctn[/link]